Statek Šardice

Statek Šardice

Výlety a akce v okolí

Srdečně vás zveme na první ročník Nočních otevřených sklepů v Šardicích.

Akce se koná 5. července 2022 od 17:00 do 24:00. Doprava mezi sklepy je zajištěna.

Prodej vstupenek bude v Obecní hale u Orla. Vstupenky jsou v předprodeji za 500,- a na místě za 600,-. Vstupné zahrnuje volnou ochutnávku vín v otevřených sklepech, mapku otevřených sklepů, skleničku, tužku, tašku, dopravu mezi sklepy a 2 kupony na nákup vína ( každý v hodnotě 100,- ).

Přijďte ochutnat naše vína do historického Augustiniánského sklepa.

Putování osadou vinných sklepů Šidleny u Milotic, s možností pokračovat v pochodu směrem Dubňany.

46. pokračování již velmi tradiční a hojně navštěvované akce, dříve pořádané Klubem českých turistů vždy druhou sobotu v říjnu.

Výlety do okolí

Moravské Toskánsko

Malebná krajina v okolí Šardic láká fotografy z celého světa. Rádi vám ukážeme, odkud zachytíte ty nejlepší snímky zdejší krajiny.

Zámek Milotice

Nedaleký zámek v obci Milotice se řadí mezi nejunikátněji zachované komplexy budov a zahradní architektury z období baroka.

Degustace v našem sklepě

Pokud se nechystáte nikam putovat, můžete samozřejmě strávit příjemné chvíle i v našem sklepě při degustaci vín.

Augustiniánská rezidence

Přímo před dveřmi našeho penzionu se nachází tato budova, která bývala letním sídlem brněnských Augustiniánů. Pobýval zde také proslulý zakladatel genetiky Johann Gregor Mendel.

V současnosti je budovy využívána pro kulturně-společenské události. K vidění jsou zde i rozličné stálé expozice.

Zámek Lednice

Za návštěvu určitě stojí i zámek Lednice, který je vzdálen přibližně 30 km. Tento zámek je součástí Lednicko-Valtického areálu, který je oprávněně na seznamu kulturních památek UNESCO.

Moravské vinařské stezky

Pokud se rádi kocháte přírodou při jízdě na kole, určitě vám doporučíme některou ze značených vinařských stezek. Jedna z nich vede přímo před našimi dveřmi.